Sklolamináty trubky

Jaká je dnes situace? Snadno si lze povšimnout, že světová infrastruktura je stará a tisíce kilometrů potrubí musí být renovováno. Tato situace je jeden z problémů s nejvyšší prioritou, který by měly být vzat v úvahu na celém světě. V regionech, kde stárnutí infrastruktury nezpůsobuje žádné problémy, jsou regiony bez infrastruktury nebo nové rozvojové lokality.

Komunity jsou nuceny dělat správná a obtížná rozhodnutí, jak vybudovat nové infrastruktury, které trubky použít aniž by museli řešit stejné problém jako v minulosti. Hlavním důvodem tohoto problému je koroze. Vnitřně nechráněné betonové kanalizační potrubí rychle degraduje přítomností kyseliny sírové v odpadních vodách. Externí vlivy, půdní podmínky a bludné elektrické proudy degradují podzemní potrubí. Kovové trubky mohou korodovat pokud jsou uloženy ve špatně provzdušněných a špatně odvodněných půdách s nízkým odporem. Přítomnost bakterií, které redukují sulfáty tuto korozi urychluje.

Tyto problémy mohou být velmi významně redukovány, ne-li odstraněny. Preventivní použití korozi odolných materiálů a  systémů ochrany proti korozi,  zvyšuje náklady na potrubí.

Koroze je nevratný proces. Existuje jeden jednoduchý způsob, jak zcela eliminovat tento problém: trubky vyztužené skelnými vlákny.

trubky1 trubky2 trubky3 trubky4 trubky5

sklolaminaty1

Výroba trubek

Technologie výroby trub navíjením vláken Základní…

sklolaminaty4 (1)

GRP trubky

Sklolaminátové trubky mohou být navrženy různými způsoby,…

sklolaminaty12 (1)

Biaxiální trubky

Sklolaminátové biaxiální trubky jsou navrženy pro speciální použití. Biaxiální trubky…

sklolaminaty14

Použití GRP trubek

Použití GRP trubek 1 Průmyslové potrubní systémy 10 Přívody mořské vody…